Tel: 800 023 507

Digitální výroba

#hr

Strategické projekty jsou skvělým nástrojem jak plynule inovovat, efektivně se vypořádat se změnami, posouvat se vpřed a rozvíjet svou činnost. I u nás v lakovně HAJDIK realizujeme řadu strategických projektů ke zkvalitnění procesů a chodu celé firmy. Jeden z nich nám přiblížil Ing. Miroslav Merenda, náš Operational Manager.

 

Projekt, o kterém si dnes budeme povídat, nese označení DIMA. Co DIMA vlastně znamená?

Pod zkratkou DIMA se skrývá pojem DIgital MAnufacturing, tedy digitální výroba (lze si také představit jako bezpapírovou výrobu). Cílem tohoto projektu je digitální transformace společnosti HAJDIK a.s., tj. přechod na digitální technologie, včetně přechodu na bezpapírovou výrobu ve výrobních a skladovacích procesech firmy, v oblasti sledování kvality a v oblasti monitorování a plánování údržby.

 

Proč projekt DIMA vznikl?

Prostřednictvím této digitální transformace chceme vyřešit problémy s neefektivními pracovními postupy, potažmo s výrobními kapacitami, tj. v konečném důsledku dosáhnout rozšíření výrobní kapacity společnosti zvýšením produktivity práce.
Díky digitalizaci výroby budeme moci online a v reálném čase sledovat výstupy po jednotlivých procesech, pružněji tak reagovat na nastalé situace a efektivněji řídit výrobu.

 

Jaké změny nás v rámci DIMA čekají?

V rámci tohoto projektu bude pořízen software v podobě mobilních aplikací pro Mistra, Operátora, Kontrolora, Údržbu a Operátora skladu, který bude postupně implementován na všechny robotické i manuální provozy a bude sloužit k monitorování výrobních procesů, plánování výroby, monitorování a vyhodnocování kvality a monitorování a řízení skladovacích procesů a procesů údržby – prevence.
Vzájemné propojení těchto aplikací se stávajícím ERP (Helios Inuvio) umožní online řídit výrobní kapacity a skladové zásoby, řídit a plánovat údržbu jednotlivých linek a sledovat kvalitu s možností zásahu v reálném čase, což je velice důležité a klíčové. Součástí projektu je customizace stávajícího podnikového informačního systému, a to v souvislosti se zpracováním, analýzou a vyhodnocením dat z těchto mobilních zařízení a se zajištěním obousměrné komunikace ERP systému a mobilních aplikací na jednotlivých pracovních pozicích. Online propojení těchto aplikací s jednotlivými pracovními pozicemi, které bude zajištěno prostřednictvím nových mobilních komunikačních prostředků (tabletů, dotykových monitorů) a propojení na stávající ERP systém Helios Inuvio, umožní dosáhnout plánovaných cílů podnikatelského záměru v oblasti digitální transformace v naší společnosti.

 

Jak dlouho projekt DIMA poběží?

Projekt je to velice komplexní a bude trvat do poloviny roku 2021. V současné době máme hotovou aplikaci MISTR, pracujeme na softwaru na míchání barev a jeho propojení na elektrické váhy a dále nás čekají aplikace OPERÁTOR a KONTROLOR. Na konci roku bychom pak měli začít pracovat na aplikaci pro údržbu a v prvních měsících 2021 dokončit sklady, vizualizace a notifikace. Poté bude následovat rollout na ostatní robotické a ruční provozy.

 

Jaká je motivace a strategie naší firmy, pokud jde o její digitální zralost?

Jsme si vědomi toho, že digitální zralost je především o lidech a víme, jak důležité je neustále pracovat na digitální gramotnosti nás a našich kolegů, i to byl jeden z důvodů, proč jsme se do projektu DIMA pustili. Rádi bychom celý tým HAJDIK neustále rozvíjeli, ukazovali mu nové možnosti a rozšiřovali obzory.
Chystaná digitální transformace výroby umožní kolegům si díky jedné z funkcí naší nové aplikace ověřit například svůj pracovní výkon nebo si online zjistit, kolik si za danou směnu vydělali. Dále budou přes aplikace zajištěny další funkcionality a informace jako systém řízení dokumentace, její uvolnění a hlídání platnosti na daném pracovišti, včetně zajištění seznámení se s danou dokumentací pro zaměstnance pracujícího na daném pracovišti a to s respektem dle kvalifikační matice. Dostupná aktuální a pouze jediná  platná výkresová dokumentace. Nemalým přínosem bude řízení zmetkovitosti on-line v čase s následnou reakcí => Andon systém pro eliminaci a snižování zmetkovitosti. Jednoduše pracovníci budou mít tedy po ruce veškerá potřebná aktuální data, která zajistí jejich maximální informovanost.

 

< zpět na blogDalší podobné články

SEZNAMTE SE: Lubomír Berka, náš nový Obchodní manažer
VZHŮRU DO BOJE PROTI KORONĚ
Rozdáváme roušky
Filip Hajdík (nejen) o ocenění Zaměstnavatel regionu
HAJDIK tým na veletrhu K v Düsseldorfu
U nás to šlape
„To jsem opravdu nečekal,“ říká Ondřej Hrabálek o titulu nejlepšího spolupracovníka 2018
Jen FIALOVÁ to může být
Petr Stodůlka: ADRENALIN JAKO KONÍČEK
Máme zlato
Miloš Hradil: DĚLÁM, CO MĚ BAVÍ - BAVÍ MĚ, CO DĚLÁM
Malujeme si budoucnost
Jak to vlastně začalo - část druhá
HAJDIK a lyžníci
Kterak se nové posily s výrobou seznamovaly
Přispíváme na dopravu
Navyšujeme mzdy
Vybarvili jsme se jako bronzový Zaměstnavatel roku
Oslavili jsme 10. narozeniny
Sponzoring & Neziskové aktivity

Pestrobarevné výhody:

Ve výrobě

Solidní
mzda

Už nebudeš muset

tmelit svůj rozpočet

Příplatek
za přesčasy

Vybarvi se jako dříč

a získej 50% příplatek

Příspěvek na dopravu 2 Kč/km

Kvůli dojíždění se nedostaneš do červených čísel

Finanční příspěvek
8 000 Kč

Zpestři si volný čas
- přispějeme ti 8 000 Kč ročně

Bonus za nového kolegu

Blýskni se novým kolegou

a získej 15 000 Kč

Zvýhodněný mobilní tarif

Během volání můžeš vždy vše barvitě vylíčit

Stravenky

 

Přispějeme ti na pestrou stravu

 

Příplatek za práci předáka

Vybarvi se jako předák a přilepši si o 10–20 Kč/h
V kanceláři

Pružná
pracovní doba

Hodiny si můžeš vrstvit,

tedy nadpracovat

Jazyková
výuka

Získej vybroušené
jazykové dovednosti

Příspěvek na dopravu 2 Kč/km

Kvůli dojíždění se nedostaneš do červených čísel

Možnost kariérního růstu

U nás můžeš zazářit 

 

Mobil
a notebook

Přístroje jako malované

 

Bonus za nového kolegu

Blýskni se novým kolegou

a získej 15 000 Kč

Finanční příspěvek
8 000 Kč

Zpestři si volný čas
- ročně ti přispějeme 8 000 Kč

Stravenky

 

Přispějeme ti na pestrou stravu

 

HAJDIK a. s.

je ryze česká firma řadící se ke špičce v oboru mokrého lakování. Za více než 25 let naší existence jsme vyrostli ve společnost, která zaměstnává na 300 lidí a je certifikovaným dodavatelem řady světových značek. Ve vedení společnosti je přímo její majitel Filip Hajdík, což s sebou přináší velké výhody, a to nejen během veškerých rozhodovacích procesů. Důkazem naší kvalitní práce je například ocenění Firma roku Zlínského kraje, které jsme získali v roce 2016 nebo ocenění Zaměstnavatel regionu v soutěži Zaměstnavatel roku 2018. Spolehlivých zaměstnanců jsme si vždy upřímně vážili a nemíníme na tom nic měnit. Maluj si barevnou budoucnost společně s námi.

Více informací na

www.hajdik.com

Kontakt

Mgr. Markéta Putalová

Personalista

+420 731 106 888

marketa.putalova@hajdik.com 

 

Adresa

HAJDIK a.s.
Jablůnka 668
756 23, Jablůnka
Okr. Vsetín
Czech Republic