Tel: 800 023 507

„Přístup našich zaměstnanců během pandemie mě nadchnul,“ říká Filip Hajdík

#hr

Koronavirus. Krize. Nejistota. Tato slova rezonovala v uplynulých měsících nejen v Česku, ale doslova po celém světě. Spousta firem musela zastavit výrobu, někteří přistoupili k propouštění zaměstnanců, jiní byli dokonce nuceni svůj podnik zavřít. To však není případ Filipa Hajdíka, spoluzakladatele a předsedy představenstva průmyslové lakovny Hajdik z Jablůnky na Vsetínsku, který bere nastalou situaci paradoxně jako příležitost. „Věřím, že pandemie bude mít na naši firmu jen a jen pozitivní vliv. Koronavirus nás sice přibrzdil, ale čeká nás velká novinka,“ prozrazuje Filip Hajdík.

 

O jakou novinku se jedná?

Budu si pořizovat další štěně! Teď ale vážně. V současnosti u nás v Jablůnce máme tři robotické linky a tři ruční provozy. Nyní pracujeme na projektu nového lakovacího provozu, který bude poskytovat nejvyšší technologické standardy na světové úrovni. Podobnou lakovací linku s takovými parametry a funkcemi nemá v Česku žádná jiná firma. Normálních lakovacích linek je u nás opravdu hodně, ale tato bude výjimečná.

 

Čím konkrétně bude naše nová lakovací linka unikátní ve srovnání s běžnými linkami?

Jde o technologii plochého lakování, tzv. Flatbed, kde osm lakovacích zařízení zároveň lakuje v obrovské rychlosti až dva metry za minutu. Taková rychlost je až skoro neuvěřitelná. Oproti běžným linkám disponuje tato linka například inovativní předúpravou oxidem uhličitým, aplikací ožehu plastů, čtyřmi automatickými dávkovacími systémy nebo funkcí UV sušení. Výjimečně velké je také lakovací okno o rozměrech 2,2 x 1,2 metru. Linka bude také plně digitalizovaná a napojená na firemní systémy. V neposlední řadě je součástí linky ekologická spalovna, která umožňuje bezproblémové použití rozpouštědlových barev.

 

Zní to tak, že se na novou linku už hodně těšíš…
Ano, moc se těším, až linku spustíme. Ale to si ještě musím chvíli počkat. Stavbu plánujeme zahájit na přelomu tohoto roku a provoz linky by mohl být zahájen v druhé polovině roku 2021.

 

Vraťme se ještě do března tohoto roku, kdy v Česku vypukla koronavirová pandemie a průmysl ochromila mimořádná vládní opatření. Jak ti tehdy bylo?

Seběhlo se to všechno tak rychle, že jsme na začátku vůbec nedokázali vyhodnotit, jestli brzy uvidíme světlo na konci tunelu, nebo nás naopak čeká nějaká šílená budoucnost. Bylo to tak nepředvídatelné! Pandemie nám dala velkou lekci v oblasti řízení firmy.

 

Když nad tím zpětně uvažuješ, bylo možné se na tuto krizi připravit?

Ne, na takovou krizi se připravit nedá. Na různé finanční krize, které se během let cyklicky opakují, se připravit jakž takž můžete. Ale na situaci, kdy vám v podstatě ze dne na den vypadne 95 procent výroby? To opravdu nejde. Po vypuknutí pandemie a mimořádných opatření jsme pracovali na mnoha různých scénářích, abychom se připravili na všechno. Naštěstí se nám to nakonec podařilo společně ustát.

 

Můžeš přiblížit, na čem se u nás pracovalo v době, kdy výroba jela jen na pět procent?
V kancelářích i ve výrobě jsme společně pracovali na tom, jak zlepšit fungování firmy a optimalizovat výrobní procesy. Také jsme se pustili do rekonstrukcí a technologických úprav. Kromě toho jsme se všichni zaměřili na své interní projekty, abychom neproseděli ty týdny a měsíce doma uzavřeni ve strachu. Věřím, že jsme ten čas využili naplno, a nyní jsme připraveni na konkurenční boj ještě lépe než kdy dřív. Musím ale zmínit, že je to zásluha všech našich zaměstnanců. Jejich přístup během pandemie mě nadchnul a to nadšení ve mně ještě stále je.

 

Jak se tento přístup našich zaměstnanců projevoval?
Hned pochopili, že jsme všichni na jedné lodi a že musíme společně zabrat. Nebylo potřeba jim složitě vysvětlovat, co se děje. Přijali, že musíme být k sobě více obezřetní, více šetřit a intenzivně pracovat na nových projektech, abychom se mohli posunout zase o něco dál. Synergie společného úsilí byla cítit napříč celou firmou, stále cítit je a věřím, že je to jedno z pozitiv, které si z celé situace odneseme.

 

Nyní se už naše průmyslová lakovna vrátila do běžného režimu jako před pandemií?
Chtěl bych říct, že se náš provoz vrací pomalu zpět do starých kolejí. Ale jsem přesvědčen, že ty koleje už nikdy nebudou takové jako dřív. Hlavní je, že opět vyrábíme a lidé mají práci. Zatím sice nejsme na číslech, která jsme si představovali, ale vnímám samozřejmě realitu a všechny okolnosti, takže na druhou stranu jsem rád, že na tom nejsme tak špatně jako některé jiné firmy. Nemusím být zrovna vizionář, abych mohl tvrdit, že nás čeká celkové oslabení průmyslu. Věřím, že na tuto krizi, na rozdíl od koronaviru, budeme dobře připraveni,  abychom našim zákazníkům v Česku i ve světě mohli i nadále poskytovat ty nejlepší služby za přijatelné ceny. Jsem přesvědčený, že klíčem k úspěšné budoucnosti jsou spokojení zákazníci a stmelený kolektiv.

 

< zpět na blogDalší podobné články

SEZNAMTE SE: Lubomír Berka, náš nový Obchodní manažer
Digitální výroba
VZHŮRU DO BOJE PROTI KORONĚ
Rozdáváme roušky
Filip Hajdík (nejen) o ocenění Zaměstnavatel regionu
HAJDIK tým na veletrhu K v Düsseldorfu
U nás to šlape
„To jsem opravdu nečekal,“ říká Ondřej Hrabálek o titulu nejlepšího spolupracovníka 2018
Jen FIALOVÁ to může být
Petr Stodůlka: ADRENALIN JAKO KONÍČEK
Máme zlato
Miloš Hradil: DĚLÁM, CO MĚ BAVÍ - BAVÍ MĚ, CO DĚLÁM
Malujeme si budoucnost
Jak to vlastně začalo - část druhá
HAJDIK a lyžníci
Kterak se nové posily s výrobou seznamovaly
Přispíváme na dopravu
Navyšujeme mzdy
Vybarvili jsme se jako bronzový Zaměstnavatel roku
Oslavili jsme 10. narozeniny
Sponzoring & Neziskové aktivity

Pestrobarevné výhody:

Ve výrobě

Solidní
mzda

Už nebudeš muset

tmelit svůj rozpočet

Příplatek
za přesčasy

Vybarvi se jako dříč

a získej 50% příplatek

Příspěvek na dopravu 2 Kč/km

Kvůli dojíždění se nedostaneš do červených čísel

Finanční příspěvek
8 000 Kč

Zpestři si volný čas
- přispějeme ti 8 000 Kč ročně

Bonus za nového kolegu

Blýskni se novým kolegou

a získej 15 000 Kč

Zvýhodněný mobilní tarif

Během volání můžeš vždy vše barvitě vylíčit

Stravenky

 

Přispějeme ti na pestrou stravu

 

Příplatek za práci předáka

Vybarvi se jako předák a přilepši si o 10–20 Kč/h
V kanceláři

Pružná
pracovní doba

Hodiny si můžeš vrstvit,

tedy nadpracovat

Jazyková
výuka

Získej vybroušené
jazykové dovednosti

Příspěvek na dopravu 2 Kč/km

Kvůli dojíždění se nedostaneš do červených čísel

Možnost kariérního růstu

U nás můžeš zazářit 

 

Mobil
a notebook

Přístroje jako malované

 

Bonus za nového kolegu

Blýskni se novým kolegou

a získej 15 000 Kč

Finanční příspěvek
8 000 Kč

Zpestři si volný čas
- ročně ti přispějeme 8 000 Kč

Stravenky

 

Přispějeme ti na pestrou stravu

 

HAJDIK a. s.

je ryze česká firma řadící se ke špičce v oboru mokrého lakování. Za více než 25 let naší existence jsme vyrostli ve společnost, která zaměstnává na 300 lidí a je certifikovaným dodavatelem řady světových značek. Ve vedení společnosti je přímo její majitel Filip Hajdík, což s sebou přináší velké výhody, a to nejen během veškerých rozhodovacích procesů. Důkazem naší kvalitní práce je například ocenění Firma roku Zlínského kraje, které jsme získali v roce 2016 nebo ocenění Zaměstnavatel regionu v soutěži Zaměstnavatel roku 2018. Spolehlivých zaměstnanců jsme si vždy upřímně vážili a nemíníme na tom nic měnit. Maluj si barevnou budoucnost společně s námi.

Více informací na

www.hajdik.com

Kontakt

Mgr. Markéta Putalová

Personalista

+420 731 106 888

marketa.putalova@hajdik.com 

 

Adresa

HAJDIK a.s.
Jablůnka 668
756 23, Jablůnka
Okr. Vsetín
Czech Republic