Tel: 800 023 507

Jen FIALOVÁ to může být

#hr

Veronika Fialová u nás před třemi a půl lety začínala jako technolog laboratoře a postupnými kroky se vypracovala na pozici vedoucí technologií a výzkumu a vývoje. Kromě profesní role zastává také roli manželky valašského rodáka a mámy dvou dětí – šestiletého Jáchyma a osmileté Klárky. Jak se ze snu stát se princeznou dostala do laboratoře, co znamená profesní deformace u chemiků a proč na parapetu pěstovala vánoční krystaly, nám povypráví v následujícím rozhovoru.


Veru, proč zrovna chemie?
Chemie je rodu ženského, je zábavná, nevyzpytatelná a plná překvapení…


Lákalo Vás povolání chemičky už odmalička?
Chtěla jsem být princeznou, královnou, paní učitelkou, paní prodavačkou, ale určitě ne chemičkou. Když jsem si ale na gymplu podávala přihlášku na vysokou školu, rozhodla jsem se pro přírodovědné obory, a tak mě cesta zavedla k chemii.


Před nástupem do HAJDIKa jste dlouhou dobu pracovala pro ITC (Institut pro testování a certifkaci) ve Zlíně. Co Vás vedlo ke změně?
Ke změně práce mě vedly děti. Po deseti letech a mateřské dovolené jsem řešila, jestli se do ITC vrátím, ale přece jen je to z Janové do Zlína nějakých 40 kilometrů, takže jsem se rozhodla hledat práci v blízkém okolí. V té době HAJDIK budoval celou laboratoř, pořizoval přístroje a rozjížděl systém vstupní kontroly a zavedení metodiky zkoušení. Osud tomu chtěl, no a tak jsem dnes tady.


Pamatujete si na své první dny ve firmě?
Pamatuji si na ně velmi dobře, a to v tom nejlepším slova smyslu. ITC byl čistě laboratorní svět a výrobní firma na mě tenkrát působila jako totální džungle. Všichni ale byli velmi přátelští, hodní, přišli se osobně představit a každý mi byl nápomocný. Klobouk dolů před tou vstřícností, se kterou mě tenkrát přijali. Nemám sice srovnání, jak takový proces probíhá dnes, ale věřím, že se u nás nově nastupující kolegové cítí stejně příjemně, jako jsem se cítila já tenkrát.


Měla jste na začátku Vaší kariéry velké ambice a dokázala jste si tehdy představit, že byste jednou vedla tým?
Vzhledem k tomu, že jsem přišla po pěti letech, během kterých jsem byla doma s dětma, ambice jsem si s sebou určitě nepřinesla a ani jsem si takový kariérní vývoj nedokázala představit. Tenkrát mě vlastně ani nenapadlo, že bych opustila ITC… Ale poté pro mě při představě času, který bych denně trávila v autě, bylo rozhodnutí jednoznačné.


Vzhledem ke své pozici se určitě musíte stále vzdělávat, a tak mě zajímá – jste studijní typ?
Sama sebe charakterizuju jako tzv. vlnový studijní typ. Čas od času přijde vlna, kdy se intenzivně vzdělávat chci, baví mě to a dokážu tomu obětovat čas. Pak ale přijde ta fáze, kdy si řeknu, že už v životě nikdy nic a že budu žít z vědomostí, které mám. A poté zase dokola. Tak to bylo i s MBA studiem, které jsme společně s pár kolegy nedávno dokončili.Co vám MBA studium dalo?
Kromě množství vědomostí a nových přátel z nejrůznějších oborů mi podstatně prohloubilo znalosti time managementu. Musela jsem se lépe naučit hospodařit jak s pracovním, tak se soukromým časem, protože povinnosti, které z MBA studia vyplývají, se ošidit nedají. Naštěstí jsem ale přišla na to, jak všechno skloubit tak, aby to fungovalo a došlo do zdárného konce.


Na LinkedInu máte uvedeno motto od Ernsta Wernera von Siemense: „Nejde o to, jít hlavou proti zdi, nýbrž o to, najít očima dveře.“ Řídíte se jím pokaždé, nebo i Vy občas jdete hlavou proti zdi?

Myslím si, že se tím řídím pokaždé, ale ne vždy je to dobře – můj pragmatismus mě občas až moc svazuje.


Čeho si na svých kolezích vážíte?
Lidskosti, upřímnosti, férovosti, pravdomluvnosti a určité míry přátelskosti, díky které se spousta profesních věcí překonává snáz.


A čeho si naopak oni cení u Vás?
To je těžká otázka… Snažím se s lidmi jednat férově a jít příkladem v tom, čeho si já vážím u nich.


Existuje i u chemiků pověstná profesní deformace?
Kdybyste se mě zeptala před týdnem (rozhovor se konal na začátku prosince - pozn. autorky), odpověděla bych, že ne, nebo že si ji minimálně nedokážu představit. Pak ale přišla dcera ze školy s tím, že má něco vyrobit na vánoční jarmark. Já tento typ zábavy moc nevyhledávám a poté, co vyslovila „náhrdelník z vánočních perníčků“, jsem se krapet zděsila. Vedly jsme tedy dlouhou diskuzi, co bychom mohly udělat jako alternativu, a tak máme momentálně na parapetu devět nádobek, ve kterých pěstujeme vánoční krystaly. Připravily jsme si roztoky, které jsme obarvily a teď krystalizujeme…


Co ráda děláte ve volném čase?
Když nepěstuju krystaly, tak ráda jezdím na výlety s rodinou a v létě na kole. Baví nás hrady a zámky, ale i zoologické zahrady nebo projížďky po cyklostezkách nejen v okolí.


Máte nějaké přání do roku dvou dvacítek?
Základním plánem je, aby byl rok 2020 minimálně tak intenzivně a skvěle prožitý jako 2019, ať už v profesní, nebo soukromé rovině.

 

Veru, děkujeme za rozhovor, nechť se daří! 

< zpět na blogDalší podobné články

„Přístup našich zaměstnanců během pandemie mě nadchnul,“ říká Filip Hajdík
SEZNAMTE SE: Lubomír Berka, náš nový Obchodní manažer
Digitální výroba
VZHŮRU DO BOJE PROTI KORONĚ
Rozdáváme roušky
Filip Hajdík (nejen) o ocenění Zaměstnavatel regionu
HAJDIK tým na veletrhu K v Düsseldorfu
U nás to šlape
„To jsem opravdu nečekal,“ říká Ondřej Hrabálek o titulu nejlepšího spolupracovníka 2018
Petr Stodůlka: ADRENALIN JAKO KONÍČEK
Máme zlato
Miloš Hradil: DĚLÁM, CO MĚ BAVÍ - BAVÍ MĚ, CO DĚLÁM
Malujeme si budoucnost
Jak to vlastně začalo - část druhá
HAJDIK a lyžníci
Kterak se nové posily s výrobou seznamovaly
Přispíváme na dopravu
Navyšujeme mzdy
Vybarvili jsme se jako bronzový Zaměstnavatel roku
Oslavili jsme 10. narozeniny
Sponzoring & Neziskové aktivity

Pestrobarevné výhody:

Ve výrobě

Solidní
mzda

Už nebudeš muset

tmelit svůj rozpočet

Příplatek
za přesčasy

Vybarvi se jako dříč

a získej 50% příplatek

Příspěvek na dopravu 2 Kč/km

Kvůli dojíždění se nedostaneš do červených čísel

Finanční příspěvek
8 000 Kč

Zpestři si volný čas
- přispějeme ti 8 000 Kč ročně

Bonus za nového kolegu

Blýskni se novým kolegou

a získej 15 000 Kč

Zvýhodněný mobilní tarif

Během volání můžeš vždy vše barvitě vylíčit

Stravenky

 

Přispějeme ti na pestrou stravu

 

Příplatek za práci předáka

Vybarvi se jako předák a přilepši si o 10–20 Kč/h
V kanceláři

Pružná
pracovní doba

Hodiny si můžeš vrstvit,

tedy nadpracovat

Jazyková
výuka

Získej vybroušené
jazykové dovednosti

Příspěvek na dopravu 2 Kč/km

Kvůli dojíždění se nedostaneš do červených čísel

Možnost kariérního růstu

U nás můžeš zazářit 

 

Mobil
a notebook

Přístroje jako malované

 

Bonus za nového kolegu

Blýskni se novým kolegou

a získej 15 000 Kč

Finanční příspěvek
8 000 Kč

Zpestři si volný čas
- ročně ti přispějeme 8 000 Kč

Stravenky

 

Přispějeme ti na pestrou stravu

 

HAJDIK a. s.

je ryze česká firma řadící se ke špičce v oboru mokrého lakování. Za více než 25 let naší existence jsme vyrostli ve společnost, která zaměstnává na 300 lidí a je certifikovaným dodavatelem řady světových značek. Ve vedení společnosti je přímo její majitel Filip Hajdík, což s sebou přináší velké výhody, a to nejen během veškerých rozhodovacích procesů. Důkazem naší kvalitní práce je například ocenění Firma roku Zlínského kraje, které jsme získali v roce 2016 nebo ocenění Zaměstnavatel regionu v soutěži Zaměstnavatel roku 2018. Spolehlivých zaměstnanců jsme si vždy upřímně vážili a nemíníme na tom nic měnit. Maluj si barevnou budoucnost společně s námi.

Více informací na

www.hajdik.com

Kontakt

Mgr. Markéta Putalová

Personalista

+420 731 106 888

marketa.putalova@hajdik.com 

 

Adresa

HAJDIK a.s.
Jablůnka 668
756 23, Jablůnka
Okr. Vsetín
Czech Republic