Tel: 800 023 507

Miloš Hradil: DĚLÁM, CO MĚ BAVÍ - BAVÍ MĚ, CO DĚLÁM

#hr

Miloš Hradil, finanční ředitel naší frmy, držitel titulu nejoblíbenější kolega roku 2018 a vždy pozitivně naladěný člověk. Co rád dělá ve volném čase a kde čerpá svou neutuchající energii? Na to jsme se ho zeptali v následujícím rozhovoru.

 

Loňský rok byl tvým druhým rokem v naší firmě. Jak bys tento rok zhodnotil? Co se ti z profesního hlediska povedlo a co tě naopak namotivovalo ke zlepšení?

Nerad bych si přivlastňoval zásluhy, protože to, co se v loňském roce povedlo, byla týmová práce. Začali jsme zjednodušovat a standardizovat některé věci v účetnictví, našli jsme nové formy zpracování a prezentací dat a controllingu a hlavně jsme z naší strany začali dávat více impulsů do celé firmy, ať už se to týká aktuálních tendencí směřování a možností ke zlepšení nebo úspory nákladů. Je to nikdy nekončící proces, ale myslím si, že jdeme dobrým směrem, i když je pořád co zlepšovat.

 

Jaké jste si tedy dali na letošek cíle?

No, TeamGuru jsme naplnili, jak se patří, takže nudit se rozhodně nebudeme. Čeká nás například tvorba účetních směrnic, další standardizace controllingových výstupů, a tak dále. Snažíme se poučit z předchozích zkušeností a jít nejjednoduššími a nejsrozumitelnějšími cestami, abychom společně dosáhli co možná nejlepších výsledků.

 

A co letošní cíle v mimopracovním životě? Dal sis nějaká předsevzetí?

Předsevzetími bych to raději nenazýval, protože to zavání seriózním závazkem. :-) Nicméně u mě nechybí klasika v podobě vyšší fyzické aktivity, zatím to ale vypadá tak, že jsem si koupil nové boty a tepláky (to je samozřejmě základ) a čekám na lepší počasí. Venku se ale začíná oteplovat, takže už se pomalu rozcvičuju. :-)

 

Na LinkedInu se prezentuješ mottem „Dělám, co mě baví. Baví mě to, co dělám.“ Je tomu tak i po těch dvou letech ve firmě?

Stoprocentně. Práce, které se tady věnuji, mě opravdu baví a naplňuje. Není to však jen její náplní, ale také lidmi, které kolem sebe mám. Být součástí kolektivu, který dokáže táhnout za jeden provaz a navzájem se podržet, je obrovské štěstí.

 

S tím souvisí i ocenění, které jsi loni získal – titul nejoblíbenějšího kolegy roku. Dělala jsem si takovou malou sondu a zjistila jsem, že si tě lidé váží právě pro ten zápal do práce, pozitivní přístup k životu a v neposlední řadě pro tvůj jedinečný smysl pro humor… A tak mě zajímá – dobíjíš pravidelně energii, nebo ses s tou pomyslnou jiskrou v sobě už narodil?

No, něco tam asi bude… (do kanceláře vchází Filip a po zaslechnutí otázky doplňuje Miloše slovem „slivovice“, Miloš neodporuje – pozn. autorky :-)) Nazval bych se optimistickým realistou, protože se snažím na všechno nahlížet z té pozitivnější stránky, zároveň ale zůstávám nohama na zemi. Co se smyslu pro humor týká…ten se pěstovat nedá, ten musí mít člověk v sobě. Nějaký ten pátek už s tím smyslem pro humor žiju a zatím mě neopouští, což je moc fajn.

 

Napadají tě nějaké další vlastnosti, díky kterým ses stal nejoblíbenějším kolegou roku?

Myslím si, že to může být i mým stylem komunikace. Snažím se s lidmi bavit přátelsky a ku prospěchu věci. Někdy mi to sice může trvat trochu déle a potřebuju nakopnout, ale vždy se snažím dojít ke zdárnému konci. Nemám problém si lidi vyslechnout a být jim nápomocný a věřím, že nic není tak horké, jak vypadá. Takže tak nějak kdykoliv cokoliv – no problema. (smích)  

 

Nějaká negativa jsi už zmínil, takže sebereflexe pro tebe není cizí slovo, což je super osobnostní rys. Vnímáš na sobě i jiné, ne tak úplně dobré stránky?

Často se mi stává, že na cestě za jasným cílem „uhnu na křižovatce“ a začnu řešit něco jiného, než jsem původně chtěl, na tom ale poctivě makám.

 

A jaké jsou naopak vlastnosti, kterých si vážíš ty u svých kolegů?

Cením si pracovitých lidí, jejich zápalu pro danou činnost a hlavně toho, že u práce přemýšlí, což jsou přesně charakteristiky našeho týmu. Mimo to dokáží hledat i zlepšení a zjednodušování procesů, umí myslet a pracovat v souvislostech a navíc mají přehled i v jiných oblastech, než je ta naše. To je v rámci firmy velmi důležité. No a samozřejmě jim nesmí chybět smysl pro humor. :-)

 

Co vlastně děláš, když zrovna nepracuješ?

Bude to asi znít jako klišé, ale na prvním místě je u mě rodina. Mám dvě děti – dospělou dceru Barču a dospívajícího syna Vojtu. Jsou to oba akční studenti se spoustou koníčků a zájmů, takže s manželkou Janou fungujeme jako sponzoři, poradci a taxikáři. Vojta hraje fotbal a Barča má dva psy, takže si to asi dovedete představit.
Mimo role manžela a otce mám také roli dobrovolného hasiče, konkrétně velitele zásahové jednotky. Baví mě pomáhat lidem, ale stejně tak si užívám i další akce, které se Sborem dobrovolných hasičů Malenovice organizujeme pro tamější obyvatele. Jsou to například události typu stavění a kácení máje, taneční zábavy, rozsvěcení vánočního stromečku a podobně. Není to ale jen v duchu hasičského hesla „Bohu ke cti, bližnímu ku pomoci,“ ale jak říkám já – i akce typu „Hasiči sobě“. Nedávno jsme se sešli na hasičské zabijačce a koštu slivovice, na podzim to byla mikulášská nadílka pro děti nebo třeba zájezd do vinného sklípku pro dospělé.

 

Vzpomeneš si i na nějaký z velkých zásahů, na kterých jste se podíleli?

Jako první mi na mysl určitě přijdou povodně v roce 1997 a velký požár skladu elektroniky ve Zlíně. Konkrétně povodně byly událostí, která lidi neuvěřitelně spojila a ukázala jejich nejsilnější stránky. Tenkrát jsme zasahovali 30 dní v kuse, protože celé Otrokovice byly několik dní úplně pod vodou. Pomáhali jsme na směny v nepřetržitém provozu, takže jsem z práce jezdil rovnou zasahovat.

 

Zmínil jsi, že u hasičů jsi velitelem, v práci zastáváš pozici vedoucího pracovníka, a tak je nasnadě se zeptat – velíš taky doma? :-)

Doma to máme samozřejmě rozdělené… (smích)

 

Letos oslavíš krásné jubileum – padesát let. Co chystáš?

Vidím to na nějakou klasiku v podobě pár oslaviček. Jedna bude s hasiči, druhá v rodinném kruhu, třetí s nejbližšími přáteli. No a zdá se, že v práci mám taky známé a přátele, takže nezapomenu ani na vás.

 

Co by sis z profesního i osobního hlediska do následujících let popřál?

Začnu s osobním přáním, kterým je zdraví. Jak jsem zmiňoval, mám doma dva „syčáky“ studenty, takže si přeji, aby úspěšně dostudovali a v klidu žili dál. Profesně nepřeji jen sobě, ale nám všem, ať se co nejvíc daří a ať jsme stále ten skvělý kolektiv lidí, kteří kopou za jeden tým.

 

 

 

 

 

< zpět na blogDalší podobné články

„Přístup našich zaměstnanců během pandemie mě nadchnul,“ říká Filip Hajdík
SEZNAMTE SE: Lubomír Berka, náš nový Obchodní manažer
Digitální výroba
VZHŮRU DO BOJE PROTI KORONĚ
Rozdáváme roušky
Filip Hajdík (nejen) o ocenění Zaměstnavatel regionu
HAJDIK tým na veletrhu K v Düsseldorfu
U nás to šlape
„To jsem opravdu nečekal,“ říká Ondřej Hrabálek o titulu nejlepšího spolupracovníka 2018
Jen FIALOVÁ to může být
Petr Stodůlka: ADRENALIN JAKO KONÍČEK
Máme zlato
Malujeme si budoucnost
Jak to vlastně začalo - část druhá
HAJDIK a lyžníci
Kterak se nové posily s výrobou seznamovaly
Přispíváme na dopravu
Navyšujeme mzdy
Vybarvili jsme se jako bronzový Zaměstnavatel roku
Oslavili jsme 10. narozeniny
Sponzoring & Neziskové aktivity

Pestrobarevné výhody:

Ve výrobě

Solidní
mzda

Už nebudeš muset

tmelit svůj rozpočet

Příplatek
za přesčasy

Vybarvi se jako dříč

a získej 50% příplatek

Příspěvek na dopravu 2 Kč/km

Kvůli dojíždění se nedostaneš do červených čísel

Finanční příspěvek
8 000 Kč

Zpestři si volný čas
- přispějeme ti 8 000 Kč ročně

Bonus za nového kolegu

Blýskni se novým kolegou

a získej 15 000 Kč

Zvýhodněný mobilní tarif

Během volání můžeš vždy vše barvitě vylíčit

Stravenky

 

Přispějeme ti na pestrou stravu

 

Příplatek za práci předáka

Vybarvi se jako předák a přilepši si o 10–20 Kč/h
V kanceláři

Pružná
pracovní doba

Hodiny si můžeš vrstvit,

tedy nadpracovat

Jazyková
výuka

Získej vybroušené
jazykové dovednosti

Příspěvek na dopravu 2 Kč/km

Kvůli dojíždění se nedostaneš do červených čísel

Možnost kariérního růstu

U nás můžeš zazářit 

 

Mobil
a notebook

Přístroje jako malované

 

Bonus za nového kolegu

Blýskni se novým kolegou

a získej 15 000 Kč

Finanční příspěvek
8 000 Kč

Zpestři si volný čas
- ročně ti přispějeme 8 000 Kč

Stravenky

 

Přispějeme ti na pestrou stravu

 

HAJDIK a. s.

je ryze česká firma řadící se ke špičce v oboru mokrého lakování. Za více než 25 let naší existence jsme vyrostli ve společnost, která zaměstnává na 300 lidí a je certifikovaným dodavatelem řady světových značek. Ve vedení společnosti je přímo její majitel Filip Hajdík, což s sebou přináší velké výhody, a to nejen během veškerých rozhodovacích procesů. Důkazem naší kvalitní práce je například ocenění Firma roku Zlínského kraje, které jsme získali v roce 2016 nebo ocenění Zaměstnavatel regionu v soutěži Zaměstnavatel roku 2018. Spolehlivých zaměstnanců jsme si vždy upřímně vážili a nemíníme na tom nic měnit. Maluj si barevnou budoucnost společně s námi.

Více informací na

www.hajdik.com

Kontakt

Mgr. Markéta Putalová

Personalista

+420 731 106 888

marketa.putalova@hajdik.com 

 

Adresa

HAJDIK a.s.
Jablůnka 668
756 23, Jablůnka
Okr. Vsetín
Czech Republic